ایالات متحده برخی از محصولات اپل را از تعرفه های جدید چین تمدید خواهد کرد

ایالات متحده برخی از محصولات اپل را از تعرفه های جدید چین تمدید خواهد کرد

اخبار اقتصادی

تلکس ایران

© بلومبرگ. ساعت اپل© بلومبرگ. ساعت اپل

به گزارش دفتر نمایندگی تجارت ایالات متحده، دولت Trump یک دسته از محصولات با تکنولوژی پیشرفته را شامل می شود که شامل هدفون اپل دیده شده و AirPods از دور بعدی تعرفه هایی است که به کالاهای چینی اعمال می شود.

رئیس جمهور دونالد ترامپ اعلام کرد تعرفه ها در یک بیانیه در روز دوشنبه، به عنوان دولت منتشر شد لیست نهایی از حدود 200 میلیارد دلار از محصولات چینی است که با 10 درصد تعرفه جدید ضربه.

کد محصولی که Watch و AirPod شرکت اپل را شامل می شود – و همچنین ساعت های هوشمند مشابه، ردیاب های تناسب اندام و دیگر محصولات ساخته شده توسط رقبا از جمله Fitbit Inc. – در لیست موجود نبود. یک کد جداگانه که مک مینی را پوشش می دهد نیز در لیست تعرفه های جدید نبود.

اپل و Fitbit بلافاصله به درخواست برای نظر پاسخ نمی دهند.

کد اول محصول دستگاه های بی سیم را پوشش می دهد و در فهرست اولیه ای که در ماه ژوئیه منتشر شد، در لیست اولیه قرار داشت. سایر محصولات اپل تحت این کد عبارتند از Speaker HomePod، هدفون BeatsWL و روترهای اینترنتی AirPort و Time Capsule. به گفته یکی از مردم، ارزش این واردات از چین حدود 12 میلیارد دلار است.

اپل در سال گذشته 4.7 میلیون ساعت هوشمند را فروخت و Fitbit 2.7 میلیون دلار فروخت. طبق گزارش شرکت تحقیقاتی International Data Corp.

سهم سهام اپل (NASDAQ 🙂 تقاضا برای خبری در این خبر را کاهش داد، اما هنوز 2.7 درصد قیمت روز را با قیمت 217.88 دلار بسته شد.

سهام Fitbit به میزان 4 درصد افزایش یافت تا 5.54 دلار به ازای هر روز کم و 5.45 دلار بسته شد.

ساعتها، ردیابها

ایزیز سانتا، سخنگوی انجمن فناوری های مصرفی، در ایمیل گفت: “دستگاه های متصل، از جمله دستگاه های تناسب اندام و ساعت های هوشمند، یکی از هدایای فن آوری برتر برای ارائه و دریافت در طول تعطیلات هستند.” او گفت که سازمان او در سال گذشته تخمین زده شده است که 67 میلیون بزرگسال امریکایی برنامه ریزی برای خرید این دستگاه ها را دارند.

در اواخر ماه جاری، اپل گفت که “طیف گسترده ای از محصولات آن تحت تعرفه های پیشنهادی قرار خواهد گرفت. این شرکت آیفون را به عنوان یک محصول شناسایی کرد که در 5 سپتامبر به نماینده تجاری ایالات متحده، رابرت لایتیزر، به وظایف خود عمل می کند.

اپل از Lighthizer خواسته است تجدیدنظر کند که تعرفه ها را تحمیل کند و اقدامات دیگری را که از اقتصاد ایالات متحده و مصرف کنندگان آمریکایی حمایت می کند، انجام دهد.

هزینه های بالاتر

طبق گفته اپل، “تعرفه ها هزینه عملیات ایالات متحده ما را افزایش می دهد، منابع ما را از بین می برد و اپل در مقایسه با رقبای خارجی بی ارزش است.” به طور گسترده تر، تعرفه ها منجر به افزایش قیمت مصرف کنندگان ایالات متحده، کاهش کلی رشد اقتصادی ایالات متحده و سایر پیامدهای ناخواسته اقتصادی خواهد شد. ”

Plantronics Inc.، یک تولید کننده هدست مستقر در سانتا کروز، کالیفرنیا، از Lighthizer خواسته است همان محصول بی سیم محصولات را از لیست تعرفه ها در یک نامه اوت حذف کند.

تیم کوک، مدیر اجرایی شرکت اپل، که با Trump و همسرش Melania در تپه Bedminster، نیوجرسی، در ماه اوت کار می کند، گفت: او امیدوار است که سران آرام در اختلافات تجاری بین آمریکا و چین غلبه کنند. زنجیره تولید این شرکت در چین متمرکز است. در اوایل سال جاری، یک روزنامهی حزب کمونیست چینی به نام “اپل” در میان شرکتهای آمریکایی که بیشترین آسیب را متحمل شدند، در صورت وقوع جنگ تجاری، اپل را هدف قرار داد.

‘پسر باهوش’

لری کودلو، مشاور اقتصادی کاخ سفید در سخنرانی خود در باشگاه اقتصادی نیویورک روز دوشنبه گفت که دولت اغلب با کوک مشورت می کند و نظراتش را جدی می گیرد.

“ما چندین بار با آقای تیم کوک صحبت کرده ایم. او مرد بسیار هوشمند است. او گفت: “او مشاوره خوبی برای ما داده است.”

صنعت آمریکایی به شدت از تعرفه های Trump آمده است، گفت که افزایش هزینه ها می تواند قیمت را برای مصرف کنندگان افزایش دهد.

دولت فهرستی از کالاهای چینی را که توسط تعرفه ها پس از یک دوره بازخورد و بیش از یک هفته از جلسات عمومی ماه گذشته برگزار می شود تجدید نظر کرده است. همانند اپل، اکثر شرکت های تجاری ایالات متحده که نظرات خود را ارائه دادند مخالفت با تعرفه های اعمال شده بود.

(به روز رسانی با تعرفه اعلام شده است.)

اخبار داغ

اخبار ایران

خبر

اخبار

اخبار روز

اخبار جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.