ورود اعضاء
عضویت در انجمن
برگزاری وبینارمشترک با انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری و مناطق نوآوری (IASP)
تاریخ خبر : جمعه 9 خرداد 1399
برگشت به صفحه قبل
وبینار آموزشی با عنوان " پارک های علم و فناوری و مناطق نوآوری حین و بعد از شیوع ویروس کرونا" در تاریخ 8 خرداد 1399 با همکاری انجمن علمی پارک های علم و فناوری و مراکز رشد ایران(STPIA) و انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری و مناطق نوآوری (IASP) برگزار شد.

 

ویروس کویید 19 نظم اکثر نظام‌ها و سازمان‌های جهانی را تغییر داد. در چنین شرایط غیرمنتظره‌ای هیچ‌کس نمی‌توانست پیش‌بینی کند که چگونه یک پارک علم و فناوری یا یک منطقه نوآوری را مدیریت کند، چگونه از واحدهای فناور و استارت‌آپ‌ها حمایت نماید، چگونه موانع اقتصادی را مرتفع سازد یا چگونه با شرایط سازگار شود و رفتار مشتریان یا منابع نیروی انسانی چگونه مدیریت خواهد شد. با توجه به پیش‌بینی‌ها در خصوص احتمال طولانی مدت بودن حضور این ویروس در جهان، پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری از روزهای نخست در صدد برگزاری نشست‌های مجازی در خصوص مدیریت بحران و سازگار شدن با سیستم‌های رایج دورکاری برآمدند.

در این راستا و نیز ارتقای توانمندی بین المللی منابع انسانی پارک های علم و فناوری و مراکز رشد، نشست مجازی از طریق پلتفرم ای سمینار با حضور بیش از 70 شرکت کننده از داخل و خارج از کشور با همکاری انجمن علمی پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد ایران (STPIA) و انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری و مناطق نوآوری (IASP) برگزار شد.

در این وبینار که با حضور Luis sanz (رئیس شورای مشاوران IASP، اسپانیا)، Ebba Lund (مدیر عامل IASP، اسپانیا)، Andre H.R Domin (رئیس پارک علم و فناوری Heidelberg، آلمان)، Lamiae Benmakhlouf (رئیس بخش آسیای غربی و شمال آفریقا IASP، مراکش)، آقای دکتر علی معتمدزادگان (رئیس هیأت مدیره انجمن پارک های علم و فناوری و مراکز رشد ایران (STPIA)) و آقای دکتر مصطفی کریمیان اقبال (مشاور دفتر برنامه ریزی امور فناوری در امور بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) برگزار شد، در زمینه موضوعات ذیل به گفت و گو و ارائه تجربیات پرداختند:

 

    عملکرد پارک های علم و فناوری و مناطق نوآوری در شرایط ویروس کرونا

    آمادگی پارک های علم وفناوری و مناطق نوآوری در مواجه با بحران های مشابه

   آینده پارک های علم و فناوری و مناطق نوآوری بعد از همه گیری ویروس کرونا

    تأثیرات دائمی ویروس کرونا بر پارک های علم و فناوری و مناطق نوآوری